Facebook Demo

DKDetektyw

Prywatny detektyw
2K

Nazywam się Dawid Kuciel. Jestem prywatnym detektywem. Wraz z moim zespołem jesteśmy do Państwa

DKDetektyw

4 days 19 hours ago

Tylko do niedzieli z kodem: DKDETEKTYW

Książka 40% taniej, zapraszam!

oto link do książki: dkdetektyw.pl/produkt/zawod-detektyw/

DKDetektyw

DKDetektyw

4 days 20 hours ago

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że ​​osoba, z którą rozmawiasz w Internecie, w rzeczywistości nie jest tym, za kogo się podaje, to dobra oznaka, Twój mechanizm obronny działa. Nie zawsze jest to jednak takie proste, oszuści są sprytni i wykorzystują słabe punkty swoich ofiar aby je zmanipulować oraz oszukać.

Oto, na co należy zwrócić uwagę, jeśli uważasz, że konto z którym rozmawiasz może być fałszywe:

⚡️Konta z którymi rozmawiamy nie mają wielu obserwujących ani przyjaciół.
Na wielu platformach poza aplikacjami randkową, jak np. Facebook czy też instagram, łatwiej jest zweryfikować konto. Wystarczy spojrzeć na znajomych czy też obserwujących. Obejrzyj zdjęcia, posty oraz elementy charakterystycznego dla danego portalu oraz sprawdź interakcje z innymi osobami. Aktywność konta jest bardzo ważna

⚡️Sprawdź zdjęcia
Osoba z konta z która rozmawiasz na pewno ma jakieś zdjęcie. A przynajmniej powinna. Musisz je zweryfikować. Wyszukiwanie odwrócone obrazu w Google to najszybszy sposób, aby dowiedzieć się, czy osoba, z którą rozmawiasz, jest fałszywa.

⚡️Osoba nie chce rozmawiać na czacie wideo ani rozmawiać przez telefon.
Wymiana wielu wiadomości, wydaje Ci się, że znasz osobę z która piszesz, chce porozmawiać gdzie indziej a ona cały czas kurczowo trzyma się tylko i wyłącznie wymiany wiadomości za pomocą tekstu? To podejrzane.

⚡️Zbyt piękne aby mogło być prawdziwe
Znasz stare powiedzenie: jeśli wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak nie jest. Wielu mężczyzn marzy o tym aby napisała do nich zakochana modelka, a niejedna kobieta marzy o przystojnym nieznajomym. Niestety, kubeł zimnej wody. Takie romantyczne historie pewnie się zdarzają, ale zdecydowanie większa szansa to oszustwo.

⚡️Gra na emocjach
Smutne historie o nędzy i traumie z dzieciństwa, czy złamanym sercu którymi się z Tobą dzielą to element budowania więzi emocjonalnej. To podstawowy element oszustwa.

DKDetektyw

DKDetektyw

6 days 21 hours ago

Cześć, wiele osób pytało czy będzie promocja na black friday. A więc tak! Zapraszam do zakupu książki w najniższej możliwej cenie tylko do niedzieli!

dkdetektyw.pl/produkt/zawod-detektyw/

DKDetektyw

DKDetektyw

2 weeks 17 hours ago

Wyobraź sobie, że dzisiaj późno wyszłaś z pracy, jest już wieczór, na zewnątrz szaro, nieprzyjemnie. Idziesz do samochodu, szukasz kluczy i pogrążasz się w myślach, zastanawiając się, co dzisiaj obejrzysz w telewizji. Nagle znikąd pojawia się ktoś, kto chwyta Cię od tyłu i próbuje wciągnąć do samochodu. Straszne, prawda? Niestety z takimi zagrożeniami spotykają się codziennie kobiety na całym świecie.
Wiele osób mówi, że żyjemy w niebezpiecznych czasach. Nie do końca się z tym zgadzam. Jeśli zagłębimy się w historię, to się przekonamy, że czasów bezpiecznych nigdy nie było.

‼️Stworzyłem 14 rad bezpieczeństwa dla kobiet. ‼️Mam nadzieję, że pozwolą Ci one zminimalizować zagrożenie. Pamiętaj, samoobrona dla kobiet to nie tylko kursy sztuk walki a przede wszystkim rozwaga i samoświadomość.

1️⃣Bądź świadoma sytuacji i miej oczy szeroko otwarte. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym elementem samoobrony jest świadomość: siebie, swojego otoczenia i prawdopodobnych strategii potencjalnego napastnika.

2️⃣Bądź pewna siebie. Agresor, rozglądając się za swoją ofiarą, szuka kogoś słabego, niektórzy będą się bać osoby pewnej siebie.

3️⃣Zaufaj swojemu szóstemu zmysłowi. Wszyscy ludzie, a szczególnie kobiety, mają dar, pewnego rodzaju dodatkowy zmysł. Powinnaś ufać swoim przeczuciom.

4️⃣Miej zawsze przy sobie wybrane narzędzie do samoobrony. W miejscach szczególnie niebezpiecznych miej je zawsze pod ręką. Wiemy, że w damskiej torebce można znaleźć wszystko, miej ją jednak tak spakowaną, aby po gaz czy paralizator można było sięgnąć jednym ruchem.

5️⃣Kiedy idziesz nieznaną bądź też niebezpieczną drogą, trzymaj telefon komórkowy pod ręką, ale nie rozmawiaj przez niego. Czytałem teksty, w których radzono, aby prowadzić z kimś rozmowę – nie zgadzam się z tym rozwiązaniem. Rozmowa przez telefon zmniejsza czujność, a w razie ataku osoba po drugiej stronie i tak niewiele będzie mogła zrobić. Nawet gdy wezwie policję, będzie już za późno.

6️⃣Ilekroć publikujesz cokolwiek w mediach społecznościowych, upewnij się, że nie udostępniasz zbyt wiele informacji. Twój adres zamieszkania oraz dane kontaktowe nie powinny być powszechnie znane.

7️⃣Zawsze nalewaj sobie sama drinki na przyjęciach i nigdy nie pij drinków od zupełnie obcych osób, a nawet przyjaciół. Jeśli zostawiłaś swojego drinka bez nadzoru choćby na kilka minut, zostaw go i kup nowy.

8️⃣Jeśli czujesz, że ktoś Cię śledzi, spróbuj znaleźć zatłoczone miejsce i wezwij kogoś do pomocy.

9️⃣Jeżeli ktoś za Tobą idzie i np. nawiązuje niechciany kontakt, nie bój się zacząć głośno krzyczeć – to często najskuteczniejszy i najszybszy sposób na zażegnanie zagrożenia. Jeżeli jest taka potrzeba, krzycz tak, aby ludzie otwierali w okolicy okna. Niektórzy specjaliści radzą, by nie krzyczeć z prośbą o pomoc, ale np. „pali się”. Ludzie reagują na to podobno o wiele szybciej. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także posiadanie gwizdka, którym można narobić hałasu oraz spłoszyć agresora.

1️⃣0️⃣W samochodzie zawsze automatycznie zamykaj wszystkie drzwi. Staraj się nie parkować w miejscach słabo oświetlonych lub bez monitoringu.

1️⃣1️⃣Gdy wychodzisz z koleżankami na imprezę, trzymajcie się cały czas razem. Impreza to nie miejsce, z którego powinno się wychodzić z nowo poznanym facetem.

1️⃣2️⃣Jeżeli chcesz randkować przez internet, rób to rozważnie. Nie podawaj zbyt wiele danych, które mogą Cię zidentyfikować. Jeżeli zdecydujesz się na spotkanie na żywo, postaraj się, aby odbyło się ono w miejscu, gdzie jest dużo ludzi, a najlepiej weź ze sobą koleżankę. Nawet jeżeli pierwsza czy druga randka okaże się miła i romantyczna, nie oznacza to, że masz tracić czujność.

1️⃣3️⃣Udaj się na trening samoobrony. Większość trenerów samoobrony dla kobiet powtarza, że nie uczy kobiet, aby odbywały równą walkę z agresorem – nie o to chodzi. Chodzi o jeden szybki cios w newralgiczne miejsce, aby dać sobie kilka sekund na ucieczkę. Parę treningów spowoduje, że będziesz wiedziała, co zrobić, i zachowasz się w danej sytuacji automatycznie. Walka to ostateczność, jeżeli jednak nie ma innej opcji, musisz potrafić mocno przyłożyć.

1️⃣4️⃣Jeżeli jest taka możliwość, ucieczka przed napastnikiem to zawsze najlepsza opcja.

DKDetektyw

DKDetektyw

2 weeks 2 days ago

Dlaczego zostałem prywatnym detektywem?

Jest to bez dwóch zdań jeden z najbardziej ekscytujących zawodów – taki, w którym każdy dzień jest inny i niesie nowe doświadczenia. W mojej pracy sam decyduję o tym kiedy i jak pracuje - liczy się finalny efekt i to najbardziej lubię.
Każdy prywatny detektyw ma swoje zdanie na temat tego, co kocha w tej pracy. Może nie jest to tak efektowne, jak to, co widzisz w telewizji, ale czasami robi się ekscytująco. Nie zamieniłbym tego na żadną inną pracę na świecie. Znalezienie osoby zaginionej od lat, ponowne połączenie jej z rodziną i przyjaciółmi jest bardzo satysfakcjonujące i jestem pewny, że potwierdzi to każdy detektyw, któremu się to udało. Radość, którą słyszysz w głosach ludzi i widzisz na ich twarzach, gdy dowiedzą się, że ukochana osoba została znaleziona, jest fantastyczna. Długie godziny spędzone na pracy i analizowaniu drobnych szczegółów zawsze są tego warte.
Uwielbiam wiedzieć, że to, co robimy, zmienia życie ludzi. Niezależnie od tego, czy chodzi o złapanie oszukującego męża, znalezienie zaginionych aktywów, czy też dowiedzenie się, że czyjś pracownik oszukuje – wszystko to ma znaczenie dla dalszych losów mojego klienta.
Nasza praca polega na ustalaniu faktów. Albo znajdujemy to, czego szukamy, albo nie. Nad niektórymi sprawami możemy siedzieć godzinami, dniami, a nawet tygodniami i nic nie wymyślić. Nagle znajduje się brakujący element i czujemy radość. Czy dalej zastanawiasz się, jaki zawód wybrać?

Historia zawodu prywatnego detektywa jest fascynująca i pomaga zrozumieć rolę, jaką odgrywa w naszym społeczeństwie. Jeśli potrzebujesz specjalistycznych usług – aby uzyskać informacje, ułożyć zagadkową historię lub w inny sposób wyjść poza ramy tradycyjnego egzekwowania prawa, powinieneś udać się do detektywa. Ludzie będą potrzebować prywatnych detektywów tak często, jak będą czuli, że Państwo ich zawodzi i nie broni ich interesów, co coraz częściej się dzieje.

DKDetektyw

DKDetektyw

3 weeks 2 days ago

Biały wywiad to działalność, która polega na zdobywaniu informacji ze źródeł jawnych oraz takich, które są ogólnie dostępne. Działalność ta jest znana i praktykowana od wielu lat, a za jej prekursorów można uznać amerykańskie służby. Co jednak ciekawe, pojęcie „biały wywiad” jest typowo polskim nazewnictwem. Na świecie używa się nazwy OSINT, której rozwinięcie to: Open Source INTelligence, czyli swobodnie tłumacząc – wywiad ze źródeł otwartych. Osobiście wolę anglojęzyczną nazwę, która jest pełniejsza oraz jaśniejsza od polskiej.

Każda informacja ma swoje pochodzenie. Na potrzeby OSINT-u możemy je podzielić na zastrzeżone, czyli tajne, oraz ogólnodostępne, czyli takie, z których każda osoba może korzystać w pełni legalnie. Jak już wiesz, w białym wywiadzie skupiamy się na tych, których pochodzenie jest legalne. Co najważniejsze, tym sposobem większość informacji można zdobyć bez narażania się na konsekwencje prawne. Biały wywiad ma bardzo szerokie zastosowanie – informacje dostarczone za jego pomocą mogą być przydatne w wielu aspektach, a najważniejsze z nich to:

🔍analiza konkurencji oraz weryfikacja kontrahentów
🔍 mapowanie oraz tworzenie powiązań pomiędzy interesującymi nas osobami czy też firmami
🔍 weryfikacja informacji na temat zatrudnianych pracowników
🔍 badanie oraz monitorowanie trendów w danej branży
🔍sprawdzenia osób fizycznych.

DKDetektyw

DKDetektyw

3 weeks 3 days ago

Socjotechnika, zwana również inżynierią społeczną, jest zbiorem różnego rodzaju technik, za których pomocą możemy manipulować drugą osobą czy nawet też całymi grupami ludzi, w zależności od potrzeb. Każdy socjotechnik zapewne jest w stanie podać swoją indywidualną definicję. Dlatego i ja chciałbym pochwalić się swoją. Dla mnie socjotechnika to połączenie manipulacji z perswazją w celu realizacji konkretnego celu. Za pomocą manipulacji kształtuje się w ramach potrzeb poglądy, postawy, zachowania lub emocje, najczęściej bez wiedzy danej osoby. Gdy dołożymy do tego perswazję, powinniśmy przekonać manipulowaną osobę do swoich racji.

Skuteczny socjotechnik potrafi sterować zachowaniami, decyzjami czy nawet uczuciami drugiej osoby w odpowiedni sposób, w celu zdobycia na przykład konkretnej informacji. W ramach technik socjotechnicznych używa się również programowania neurolingwistycznego (NLP), które umiejętnie użyte wzmacnia szanse powodzenia naszych działań. Nie ma po co wyważać otwartych drzwi, skoro mamy socjotechnikę.

Skrótowo brzmi to bardzo prosto, jednak jeżeli zagłębimy się w temat, zrozumiemy, że szczególnie w naszych polskich realiach nie jest łatwym zadaniem zmusić kogoś do określonego działania. Cała sztuka i piękno socjotechniki polegają na tym, aby wykradając informację od danej osoby, sprawić, by ona się cieszyła, że ją nam przekazuje, i najlepiej żeby kompletnie o tym zapomniała.

DKDetektyw

DKDetektyw

1 month 1 week ago

DKDetektyw updated their cover photo.

DKDetektyw

DKDetektyw

1 month 3 weeks ago

Czy warto pokazać swoją twarz w internecie?

Takie pytanie ostatnio sobie zadałem gdy postanowiłem zacząć promować moją książkę. Postanowiłem się odkryć, choć może niekompletnie, jednak identyfikacja mojej osoby nie jest już trudna. Tak na prawdę nigdy nie była. To czy warto wrzucać swój wizerunek do sieci to sprawa indywidualna, warto jednak wiedzieć, że nasza twarz to też dane za pomocą których możemy był łatwo zidentyfikowani. Dlatego też przed wrzuceniem do sieci kolejnego selfie warto posłuchać jak może być ono wykorzystane. A więc!

Twarz człowieka niczym linia papilarna, jest jedyna w swoim rodzaju i zawiera informacje, które stanowią o jej unikatowość pozwalające na identyfikację danej osoby.

Z jednego prostego zdjęcia możemy pozyskać wiele informacji jak w pierwszej kolejności ustaleniem tożsamości ale i także wyciągnąć można więcej wniosków jak odgadnąć samopoczucie, ustalić ogólny stan zdrowia albo oszacować wiek. Dane z twarzy to kopalnia wiedzy dla reklamodawców, znacznie ułatwiająca „targetowanie”, dostosowane do wieku, nastroju czy stanu zdrowia. Nowe technologie potrafią wykorzystać unikatowość naszej twarzy. Wystarczy spojrzeć na nowe Iphony, które korzystają z własnej technologii Face ID w cen dostępu do telefonu, zastępując tym wcześniej używane linie papilarne.
Dbajmy o swoją prywatność i nie dajmy się stać częścią dużej bazy danych dzięki, którym za pomocą sztucznej inteligencji i nowych technologii będziemy łatwym celem do identyfikacji.

DKDetektyw

DKDetektyw

1 month 3 weeks ago

DKDetektyw updated their profile picture.

This is a Facebook demo page created by plugin automatically. Please do not delete to make the plugin work properly.

error: Content is protected !!